Tarihçe

Icon 2001 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Kısa bir zaman içinde Belçika ve Hindistan’da ortak faaliyet kapsamında şube ve/veya ortaklıklar bağlamında çalışma alanlarını genişletmiştir.

Kuruluşunda geliştirdiği Danışmanlık ve Organizasyon sistemi ile Türkiye’de 2002 ve 2004 seçim çalışmalarında Ak Parti SEÇİM İŞLERİ ORGANİZASYONUNU üstlenmiştir. Bu iki dönemde o günlerin şartlarında 128 miting organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiştir.

Aynı dönemlerde Irak, Kıbrıs, Belçika, İngiltere’nin bazı bölgelerinde benzer projeleri başarıyla yapmıştır.

2009 yılına kadar Cumhurbaşkanlık, Başbakanlık, Devlet Bakanlıkları, TOBB kurum ve kuruluşların Yurt içi ve Yurt dışı birçok toplantı, seyahat organizasyonlarını üstlenmiştir.

2005-2009 yılları arasında Hindistan, Türk Cumhuriyetleri, Rusya, Kore’de Ülke tanıtım işlerini yürütmüştür.

2007 yılından itibaren kurumsal olarak “YATIRIM DANIŞMANLIĞI” bağlamında Ülkemizin en başarılı firmalarından birisi olmuştur.

2011 yılından sonra “ICON GROUP” adı altında Türkiye, Asya ve Afrika’da; Yatırım&Finans Danışmanlığı, Enerji, Çevre, Hava/Deniz Liman işletmeciliği, Gayri Menkul, Maden, Lojistik ve Spor alanlarında faaliyet gösteren bir gurup şirketi haline gelmiştir.


Bundan sonra belirlediğimiz alanlarda en iyi şekilde çalışarak ülkemizi gururla temsil eden bir firma olmak için çaba sarf etmeye devam edeceğiz.